P.W. Vikking - Aktualności
 

Producent najwyższej jakości drzwi i okien

Energooszczędne okna PCV z mistrzowskim zgrzewem profili
2018-08-14

Nieustannie doskonalimy nasze produkty, dlatego wprowadziliśmy nowość w produkcji energooszczędnych okien PCV w postaci zgrzewu micro-V oraz zgrzewu gładkiego, który jest niemal niewidoczny. Wygląd zgrzewu, czyli miejsca łączenia profili okiennych ma bardzo duży wpływ na estetykę wykonania okna. W dzisiejszych czasach konsumenci zwracają coraz większą uwagę na design, okna mają oprócz funkcjonalności być również ozdobą domu, zarówno elewacji jak i wnętrz pomieszczeń.

Wprowadzenie nowej technologi to zabieg mający na celu nie tylko poprawę estetyki okien ale również parametrów technicznych. Zgrzewy wykonywane na najnowocześniejszej maszynie do kształtowego łączenia profili są mocniejsze, bardziej precyzyjne i zapewniają lepszą szczelność od tradycyjnych szerokich zgrzewów. Wylewka powstająca przy tradycyjnym zgrzewie wygląda dość nieestetycznie tym bardziej, że bardzo często problem stanowi dopasowanie koloru zgrzewu do okleiny profili. Dzięki zastosowaniu nowych zgrzewów w energooszczędnych oknach PCV eliminujemy konieczność jakiejkolwiek dalszej obróbki miejsca łączenia profili.

Możliwości zastosowania zgrzewów:

- zgrzew gładki stosujemy w oknach ze strukturą Real Wood i oknach okleinowanych

- zgrzew micro-V stosujemy w oknach lakierowanych z dekoracją Real Wood, oknach lakierowanych smooth a także oknach białych i okleinowanych.